Hard way – pros and cons

Cała odpowiedzialność jest na Tobie, wszystkie obowiązki są na Tobie, wszystkie koszty są na Tobie.

Wszystkim z silną wolą, życzę aby pracowali, kiedy chcą, gdzie chcą, na jakimkolwiek urządzeniu, planując własne cele i własną ścieżkę rozwoju!


500x500-evolution-of-employee-dajmio-marketing-digital

  • Kiedy chcą, mogą to robić nawet w nocy i w weekendy oraz na wakacjach. Zaraz, zaraz ale nikt z prywatnych przedsiębiorców przecież wakacji nie ma bo nikt im za nie nie płaci a państwo nie rekompensuje wolnych przebiegów „prywaciarzom”, nie pójdziesz nawet do lekarza przy braku opłaty za ZUS. Korzyści z zarzadzania własnym czasem są jednak bezsprzeczne. „Na własnym” można się wyspać i pójść na siłownię o dowolnej porze, zamiast jeść plastik w biurowcach, kupić świeże produkty jak owoce czy ryby, zanim zostaną wykupione przez emerytów. Konrad-Mroczek-Dajmio-blog-working-by-night Wymieniać można długo a zazwyczaj są to rzeczy trywialne ale i istotne, możesz szkolić się w dowolnym kierunku czy publikować materiały na dowolne tematy. Posiadasz możliwość natychmiastowej reakcji na życiowe zdarzenia typu nagła piękna pogoda, rocznica czy awaria. Robienie „co się chce” ma natomiast, jak przysłowiowy kij – dwa końce: jeden, ten piękny wiążący się ze wszystkim z czym kojarzy się słowo „wolność” i ten drugi od: odpowiedzialności, skupienia, profesjonalnej wiedzy i podejmowania trudnych decyzji. Tylko najsilniejsi mają ten rodzaj wolności.


  • Gdzie chcą, nawet na plaży, w kawiarni, u siebie w domu, u krewnych, na łące, nad jeziorem, wystarczy mieć prąd i WiFi. Bez chodzenia w gajerze na okrągło. Zakładasz krawat na spotkanie. Garnitur czeka w szafie na wywołanie „do tablicy”, reszta czasu pracy w klapkach i T-shircie. Konrad-Mroczek-Dajmio-blog-digital-work-on-the-beachMożna też na bogato, wynająć dowolne biuro, żeby nadmiar przestrzeni nas nie rozpraszał. Jeśli jednak nie sympatyzujemy z klimatem Mordoru, mamy do wyboru bajkowe, darmowe miejsca gdzie potrzebujemy jednak dużo silnej woli aby się skupić na przyziemnych sprawach. Praca na własne konto to nie tylko nieograniczona kreatywność i obcowanie ze sztuką. Korporacyjna jaskinia do której sami się wetkniemy aby świat nas nie rozpraszał to także klimatyzacja, szybkie łącze oraz dostęp do zasobów intelektualnych i siły roboczej. Niektórzy twierdzą, że nie jest to już barierą, firmowe know-how jest w internecie od dawna, wystarczy sięgnąć. Ja pytam, kiedy na to znaleźć czas?


  • Na jakimkolwiek urządzeniu, zawsze można nauczyć się IT i wszystko ustawić samemu, jest tyle darmowych rozwiązań, wystarczy schylić się i podnieść bo czekają. Można zrobić kierunkowe studia czy kursy, trochę czasu i gotowe. Uczenie się „wszystkiego” ma sens tylko co z resztą „wolnego” czasu? Z drugiej strony bez licencjonowanego oprogramowania i silnego sprzętu daleko nie zajedziesz będąc zagorzałym zwolennikiem DIY. Konrad-Mroczek-Dajmio-blog-DIY-startup=small-businessNajlepiej jednak wynająć zewnętrznego fachowca do obsługi i serwisu sprzętu oraz profesjonalistów w różnych dziedzinach. Sprzęt trzeba oczywiście kupić! Minium to inwestycja w mocny laptop i dobry smartfon… na rzęchach i „freebeesach” daleko nie zajedziemy, reszta jest do wynajęcia o ile nie jest za daleko od plaży. Budowa zespołu niezależnych fachowców to głównie dobre planowanie, kontakty i praca z podobnymi fascynatami własnej wolności. Często nie zbyt dostępni, pochłonięci życiem.


  • Planując własne cele, jeśli oczywiście masz cele dobrze sprecyzowane, co chcesz lub umiesz robić i nieustępliwie dążysz do ich realizacji. W przeciwnym wypadku i wielu innych wypadkach utoniesz w realiach logistycznych biznesu: księgowość, rachunki, urzędy, zezwolenia, rejestracje, opłaty, konfiguracje, tworzenie wszystkiego od absolutnych podstaw, wymyślanie „koła”, zdobycie certyfikatów, budowa ram działania przedsięwzięcia, obecność online, networking, codzienna obsługa trywialnych, powtarzających się czynności, blog, spotkania, social media, rozmowy, oferty, sprzęt, konferencje, oprogramowanie, targi, dewelopment każdego aspektu otoczenia biznesowego… Konrad-Mroczek-Dajmio-blog-digital-multitasking-marketingŁatwo się zgubić, łatwo stracić cel z oczu, łatwo pójść w ślepą uliczkę. Tysiąc pomysłów na minutę i próba rozpoczęcia wszystkiego na raz grozi utonięciem biznesu. Skupienie, koncentracja i konsekwencja są na równi istotne co wiedza i środki do realizacji wyzwań. Nie odkrywam tutaj nic niesamowitego, przedsiębiorca musi być drapieżnikiem a one maja zdolność skupienia na jednym celu, są do tego skonstruowane.


  • Planując własną ścieżkę rozwoju, możesz koncentrować się na dosłownie „wszystkim” ale nie masz wyboru, żadnego. Musisz skoncentrować się na z balansowaniu wszystkich aspektów biznesu. Niezależnie od branży w której działasz, jesteś skazany na wielowątkowość i potrzebę podejmowania strategicznych decyzji co 5 minut.

    Cała odpowiedzialność jest na Tobie, wszystkie obowiązki są na Tobie, wszystkie koszty są na Tobie.

Jeśli to lubisz i czujesz się w tym dobrze to nowa ewolucja pracownika w przedsiębiorcę jest dla Ciebie. Jeśli nie, to zostajesz w Mordorze. Połączenie tych dwóch światów zazwyczaj nie jest możliwe, chyba że masz problemy ze snem, nie masz partnera, ani rodziny, ani przyjaciół. Za wszystko płaci się cenę, „nie ma darmowych obiadów”.

słownik: Pros and cons, DIY (Do It Yourself)

Proponuję zatem konsultacje biznesowe, w których wskazuję na konieczność analizy przedsięwzięcia, jego wykonalności i ram finansowych poszczególnych działań.

 

Przy zamówieniu 3h doradztwa, kolejna godzina konsultacji gratis.

Chętnie zbadamy o otoczenie marketingowe Waszego przedsięwzięcia (marketing 360) i pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązanie dla zwiększenia ROI. (user experience). Zapoznaj się z naszą filozofią działania. button-BRIEF-analiza-biznesu-marketing-360-usability-study-dajmio-digital Podobne zagadnienia marketingowe a także wiele narzędzi do ich realizacji znajdziesz na dajmiomarketing.com. Z góry dziekujemy za okazane zaufanie, z naszej strony deklarujemy daleko posuniętą dyskrecję działań.

#Marketingrekomendacji #recomendation #marketing #storytelling #userexperience #consulting #UX #biznes #consulting

Powołując się na ten artykuł otrzymujesz jedną godzinę konsultacji gratis, zadzwoń do mnie pod numer +48 517432664.

Comments are closed.